Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hejt jest słaby

Coraz częściej w przestrzeni internetowej mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. hejtu, czy też mową nienawiści. Za zasłoną monitora komputera czy smartfona każdy czuje się anonimowy i często przekracza granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. O tym, jak istotne w kwestii bezpieczeństwa osobistego jest zjawisko hejtu rozmawiali dzisiaj funkcjonariusze opatowskiej komendy z uczniami placówek oświatowych. Wśród poruszanych zagadnień znalazła się m. in. odpowiedzialność karna za popełnianie cyberprzestępstw oraz sposoby radzenia sobie z hejtem.

Dzisiaj funkcjonariusze opatowskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Mydłowie oraz w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Ze swoimi słuchaczami rozmawiali na temat mowy nienawiści, złości i pogardy. Policjanci uświadamiali młodych ludzi na czym polega zjawisko hejtu oraz jakie konsekwencje prawne może ponieść hejter a czym stosowanie tego procederu może skończyć się dla osoby hejtowanej. Hejt to nie tylko słowa ale również memy, gify czy filmy, którymi można wyrządzić bardzo wiele szkód. Treści wytwarzane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej. Osoby, które ubliżają innym, są na ogół niezadowolone z własnego życia i swoje wszelkie frustracje chcą na kimś wyładować nie przewidując konsekwencji swoich czynów. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bardzo złe słowa mogą ranić inne osoby.

Hejter nie jest bezkarny. Każdy incydent niezgodny z prawem, naruszający dobra drugiego człowieka powinien zostać zgłoszony na policję.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Powrót na górę strony