Mali goście z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mali goście z wizytą w komendzie

Komendę Powiatową Policji w Opatowie odwiedziła kilkudziesięciu osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z Włostowa. Była to doskonała okazja do przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także zaprezentowania miejsca codziennej służby policjantów.

Komenda Powiatowa Policji w Opatowie gościła dziś uczniów Szkoły Podstawowej we Włostowie. Podczas wycieczki mali goście mieli okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Policjanci opowiedzieli uczniom podstawówki o pracy w policji. Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością cieszył się  policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu  i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przekazali również informacje oraz wiele cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, a także przypomnieli  jak należy  postępować w sytuacjach zagrażających  życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzili znajomość numerów alarmowych.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie  młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

opr. AF