W wolnym czasie zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W wolnym czasie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który w sobotni wieczór zatrzymał nietrzewnego kierującego na terenie naszego powiatu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w sobotni wieczór po godzinie 21:00. To wtedy mundurowy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podróżował przez teren opatowskiego powiatu. Podczas jazdy drogą wojewódzką W758 relacji Iwaniska – Klimontów podejrzenia policjanta wzbudziła technika jazdy kierującego samochodem osobowym marki Rover. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu, w pewnej chwili zjechał na lewy pas wprost przed jadącego z naprzeciwka funkcjonariusza. Policjant aby uniknąć zderzenia ratował się podobnym manewrem zjeżdżając w lewo. Kreujący angielskim pojazdem wjechał na teren pobliskiej posesji. Policjant bez wahania zawrócił za pojazdem, kiedy podszedł do auta, od kierowcy wyczuł silną woń alkoholu. Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego opatowskiej jednostki.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu, który kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadający uprawnień do kierowania mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego zawsze reagujmy na sytuację, gdy ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Informacja przekazana policjantom - nawet anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ma obywatelski obowiązek powiadomić funkcjonariuszy, dzwoniąc na numer 112. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie