Bezpieczne wakacje z opatowskimi policjantami - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Bezpieczne wakacje z opatowskimi policjantami

Dziś opatowscy policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach na Zamku w Ujeździe. Mundurowi przypomnieli wypoczywającym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dziś dzielnicowy gminy Iwaniska asp. szt. Radosław Krakowiak,  asp. Arkadiuszem Ścibór – przewodnik psa służbowego oraz policjanci Wydziału Prewencji opatowskiej komendy odwiedzili dzieci na półkoloniach trwających na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe.  Dzielnicowy przypomniał maluchom jak poruszać się prawidłowo po drogach, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny w domu i co zrobić w przypadku, gdy jest się zaczepianym przez osobę obcą.  Wiele osób latem odpoczywa nad wodą, dlatego ważnym tematem do rozmowy było bezpieczeństwo w rejonie akwenów i przy  korzystaniu z różnego rodzaju wodnych atrakcji. Policjanci dla maluchów przygotowali również kilka atrakcji. Jedną z nich było spotkanie z asp. Arkadiuszem Ściborem. Policjant -  przewodnik owczarka niemieckiego opowiadał maluchom na czym polega praca z policyjnym psem, jakie zwierzak musi przejść szkolenia i do czego może być wykorzystany. Policjant opowiedział dzieciom jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami i jak się zachować w przypadku ataku. Natomiast dzieci wykazały się znajomością zachowań w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia. Policjant przypomniał również maluchom jak należy dbać o swoje zwierzęta.

 Na błoniach Zamku dzieci miały okazję zobaczyć jakim sprzętem dysponuje policja oraz przymierzając części umundurowania, które jest wykorzystywane podczas  zabezpieczenia imprez masowych. Dużą zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy. Podczas spotkania dzieci miały również okazję wykazać się znajomością znaków drogowych.

Spotkaniu towarzyszyła miła i wakacyjna atmosfera. 

 Opr. AF

Źródło KPP Opatów