Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas kolarskiego wyścigu - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas kolarskiego wyścigu

Dziś przez teren naszego powiatu przejechali uczestnicy 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zmaganiom kolarzy towarzyszyli m.in. policjanci zabezpieczający cały przejazd i czuwali nad bezpieczeństwem zarówno uczestników wyścigu jaki i kibiców.

Zmagania 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków rozpoczęły się w miniony wtorek na terenie województwa łódzkiego. Wczoraj rywalizacja przeniosła się na teren naszego Województwa. Dziś przed godziną 15 cykliści wjechali na teren powiatu opatowskiego w gminie Ożarów. Trasa wyścigu biegła drogą wojewódzką nr W 755 relacji Ostrowiec-Zawichost.

Nad bezpieczeństwem kolarzy, kibiców oraz pozostałych uczestników dróg czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki.  Policjanci w białych czapkach kierowali ruchem, aby cały peleton sprawnie przejechał przez skrzyżowania. Dodatkowo m.in. policyjni motocykliści eskortowali „czoło” wyścigu, a każda z ulic, dróg i ścieżek na trasie byłą odpowiednio zabezpieczana zarówno przez funkcjonariuszy Policji, wolontariuszy oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Opr. AF

Źródło: KWP w Kielcach  / KPP Opatów