Myślał ze uniknie odpowiedzialności - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał ze uniknie odpowiedzialności

Ożarowscy policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia telefonu sprzed półtora roku. W myśl przepisów kodeksu karnego każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Zdarzenie miało miejsce w 2016 roku. Wtedy to podczas obchód Dni Ożarowa, 33 letnia kobieta prawdopodobnie zagubiła swój telefon. Policjanci zajęli się tą sprawa. W pierwszych dniach tego roku ożarowscy policjanci ustalili kto obecnie wszedł w posiadanie telefonu. Sprawcą przywłaszczenia telefonu o wartości dwóch tysięcy złotych okazał się 27- latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej i przyznał się do jego popełnienia.

 

Przypominamy o obowiązkach, które ciążą na znalazcy rzeczy. W myśl zapisów ustawy o rzeczach znalezionych każdy, kto znajdzie rzecz i zna właściciela, ma obowiązek powiadomić go niezwłocznie o jej znalezieniu. W sytuacji, gdy nie znamy osoby uprawnionej do odbioru rzeczy, natychmiast powinniśmy zawiadomić o znalezieniu przedmiotu - właściwego starostę. Ze znalezionym przedmiotem możemy także zgłosić się na policję.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie - jest przestępstwem w rozumieniu przepisów kodeksu karnego. W myśl kodeksu karnego każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

opr. AF