W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Opatów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwych kierowców

W trakcie trwania noworocznego weekendu opatowscy policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W sobotę w południe, policjant z Ożarowa będąc w drodze do komendy w miejscowości Sobótka bezpośrednio przed kierowany przez niego samochód z drogi podporządkowanej wyjechał kierujący VW Passatem. Mężczyzna  stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Policjant widząc zdarzenie zatrzymał się i natychmiast  pobiegł by udzielić pomocy poszkodowanemu. Kierowcą okazał się 41-latek któremu nic się nie stało jednak stan jego trzeźwości zostawiał wiele do życzenia. Badanie trzeźwości 41-latak wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj rano tym razem wracający ze służby policjant zauważył kierującego VW, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na pojazdach będących na rondzie w Ożarowie i z dużą prędkością oddalił się w kierunku miejscowości Bałtówka. Funkcjonariusz udał się za kierującym i podjął próbę zatrzymania pojazdu. Po kilku kilometrach pojazd zatrzymał się na poboczu drogi i w tym momencie do akcji wkroczył Policjant. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 32-latek. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

 

Opr. AF

Źródło: KPP w Opatowie